Ruda z Ostravy

Ruda z Ostravy Doživotní čestný KOMIK s.r.o.
Byl herec, zpěvák, bavič a moderátor.

Ruda z Ostravy Vystudoval Ostravskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický, v letech 1992–1998 vystupoval v divadlech v Ostravě, Českém Těšíně a v Liberci. 

Účinkoval v muzikálech Dracula, Evita, Hamlet a Krysař, v současnosti hraje v muzikálech Cikáni jdou do nebe (titulní role Lojko Zobara) a je reportérem KnorTime na TV Barrandov. 

Od 18 let pracuje jako rozhlasový moderátor (stanice Morava, Hrad, Euro-K, City, Blaník a Bonton
Do povědomí široké veřejnosti se dostal pomocí pořadů Na stojáka a X Factor pod přezdívkou Ruda z Ostravy. S pomocí Noisebrothers vytvořil hudební klip „Markéta“ – parodie na píseň „Falling Slowly“, s Martinou Pártlovou a s pomocí Janka Rubeše a United labels, SE, zase klip „Ostrava“, který paroduje píseň „Empire State of Mind“ od Jay-Zho a Aliciy Keys. 
Tento videoklip se stal během 2 týdnů s 1 750 000 zhlédnutími nejsledovanějším videoklipem všech dob českého internetu. 
20. září 2010 se uskutečnila premiéra nového klipu nazvaného „Veřejný nepřítel“ , jež je parodií na klip slovenského rappera Rytmuse. Původní klip odehrávající se v Bratislavě byl nazván „Verejný nepriateľ“. Klip byl natočen pod produkcí United Labels.

V listopadu 2010 obdržel Ruda z Ostravy Cenu Óčka v nové kategorii nejlepší zakázaný klip.

20. prosince 2010 si tento fenomén českého internetu připsal na svůj účet další prvenství a umístil na Youtube první český hudební klip ve 3D. Happy brzdej, Natašo ! je parodií na Birthday song kanadského písničkáře Jona Lajoie a Ruda z Ostravy jej natočil opět v produkci United labels.